{:mk}КОМЕРЦИЈАЛНА АВИЈАЦИЈА: ПРОДАЖБА на AIRBUS A350 / AIRBUS A350-1000. ПРОДАЖБА на НОВИ И користени AIRBUS A350-1000.

{:mk}

Airbus A350-1000

Најдолг член на семејството на широко тело авиони Airbus A350 XWB е најмногу пространа авион во својата класа. Нов развој, кој е измена на Airbus A350-1000 разликува од 800 и Airbus A350 Airbus A350 900 должина на трупот на авионот, крило span, капацитет, гориво и диск единица. Исто така, со истиот wingspan, неговата област во најдолг модел беше зголемена за 4%. Инаку, најголем претставник на оваа линија целосно идентични со неговите браќа.

Продажба на Airbus A350-1000 закажана за во 2015 година. Промена на лагер во три-класа верзија на удобност може да го носи до 350 патници. Тоа е можно да се цел на Airbus A350-1000, која ефикасно ќе им служи на долго и на маршрути со висок патникот густина. Ефтини авиокомпании економска класа нудат редовни и Чартер летови со највисок оптоварување на 550 патници. Две-класа конфигурација на кабината може да биде конфигуриран да го вградите 369-412 луѓе. Патникот Airbus A350-1000 извршува сите барања на современиот пазар на кабината удобност, безбедност и лет карактеристики. Дури и кога 9 столчиња во ред зачувани дарежлива седиште ширина до 18 инчи, и кога поминува по должината на внатрешни работи, не создава непријатности на другите патници. Ние, исто така, треба да се спомене внатрешно осветлување во Airbus A350-1000. Расфрлани светлина од добро поставени енергетски-ефикасни LED светилки визуелно ги поместува границите на просторот и не се создаде впечаток на затворање.

Читайте также:  {:mk}ПРОДАЖБА НА АВИОН – НА CESSNA ЦИТАТ CJ4 (ЦИТАТ CJ4).

Полетување тежина на Airbus A350-1000 е зголемен да 308 тони – се должи на порастот на патници и снабдување со гориво. Авионот постојано стекнување висина и седи без вообичаените големи авиони на зуи благодарение на координирана и ефикасна работа на две turbofan Ролс-Ројс Трент XWB удар за 44 052 килограми секој. Со маргина од 156 000 литри гориво и 369 патници лагер лесно се поврзува еден пар на градови во радиус од 14 800 километри на крстарење брзина на 905 km/h за Ограничување на брзина останаа исти како и во помалите модели: 0.89 или Мах 945 км/ч И тоа со димензиите на Airbus A350-1000 на 73.78 метри во должина и на 17.08 m висина на Паркингот со wingspan 64,75 м. Треба да се напомене дека ова е најголемата област на крило меѓу еден шпил патнички авион во светот. Крило област е 443 квадратни. м. Употреба на композитни материјали и карбонски влакна засилен пластика и прогресивна алуминиумски легури и титаниум не се многу зголемени празни тежина на лагер во однос на основната верзија. Празни тежина на патнички авион, на Airbus A350-1000 е 118.1 тони.

Читайте также:  {:mk}Продажба на Embraer Наследство 600, Embraer Наследство 600 за продажба, Авион

Употреба на технологија fly-by-wire влијание на заштеда на трошоците за преквалификација и обука на пилоти. Идентитет систем за управување и заедничкиот кабина ви овозможува да ги чувате неколку во возниот парк на A320, A330, A340, A350 и A380 линии без проширување на државата. Тоа исто така го намалува трошоците за одржување и затоа ги намалува трошоците на патнички авиони Airbus.

DALNEMAGISTRALNYH ПАТНИЧКИ АВИОН AIRBUS A350-1000
ДИМЕНЗИИ (НАДВОРЕШЕН):
Должина 73.78 m
Wingspan 64.75 m
Висина 17.08 m
Големината на кабината:
Ширина 5.61 m
Должина
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ:
Патници Да 475
Опсег 14 350 км
Максимална брзина 945 km/h
На таванот 13 100 m
На полетување од далечина 3 090 m
Читайте также:  {:mk}ПРОДАЖБА НА АВИОН – НА CESSNA ЦИТАТ CJ3 (ЦИТАТ CJ3).

 

Компанијата ICCJET , нуди нов и preowned авиони AIRBUS A350-1000:

Спецификација AIRBUS A350-1000:

АВИОНОТ AIRBUS A350-1000
Тип: DALNEMAGISTRALNYH ПАТНИЧКИ АВИОН
Производителот: AIRBUS
Година: на барање
Сериски број: на барање
Матичен број: на барање
Цена: на барање
Број на патници: 1 класа 475
2 – класа – 412
3 – класа – 350
Мотори: 2 x RR ТРЕНТ XWB / 337 kN Удар опсег
Тежина: Mmo: M0.89
Max. полетување тежина: 248.0 т
Max. слетување тежина: 190.0 (193.0) т
Max. тежина без гориво: 178.0 (181.0) т
Гориво капацитет: 138 000 l