{:mk}КОМЕРЦИЈАЛНА АВИЈАЦИЈА: ПРОДАЖБА на AIRBUS A350 / AIRBUS A350-900. ПРОДАЖБА на НОВИ И користени AIRBUS A350-900.

{:mk}

Airbus A350-900

Златна средината линија широко тело патнички авиони Airbus A350 XWB е отелотворен во основниот модел Airbus A350-900. Оваа промена беше основа за да се задоволат идните потреби на воздухопловен пазар што ја поддржува далеку и средни растојанија. Првиот комерцијален лет на патнички авион, на Airbus A350 900 одржа во јануари 2015 година, покажува веќе се запознаени за Airbus A350 XWB е широк трупот на авионот, со должина од 66.8 m, и пространа внатрешност со ергономски дизајн. Обемот на крило со аеродинамичен winglets е 64,75 м. Продажба на авиони остваруваат по објавувањето на новиот модел и неговите предности во однос на своите конкуренти: Airbus A350-900 прави летови комерцијално остварлива и организирање на летови профитабилна за операторот.

Најновите Airbus A350-900 во два класа конфигурација accommodates 315 патници, обезбедување на нив со максимална удобност со широк Седишта и две бесплатни ходниците. Летот карактеристики на измена на камен-темелник на Airbus A350 XWB надминат 12 470 километри без полнење гориво на крстарење брзина на 905 km/h, наслов на висина од 190 метри. 12

Читайте также:  {:mk}КОМЕРЦИЈАЛНИ АВИОНИ: ПРОДАЖБА НА АВИОНИ БОИНГ 777 / БОИНГ 777-8X. ПРОДАЖБА НА НОВИ И КОРИСТЕНИ АВИОН БОИНГ 777-8X.

Две моќни Ролс-Ројс Трент XWB од 39 се зголеми на 450 kgf секој удар може да ги растера лагер до 945 km/h (Мах 0.89). Тесните одговара на патници на економска класа може да го носи 420 луѓе. Во овој сегмент Airbus A350-900 може да се натпреварува со Боинг 787. Моќен диск единица и модерен на-Табла електроника создава нудат сигурен летот на удобно брод за релативно мала цена. Во зависност од изгледот на кабината, на Airbus A350-900 може да се претстави во едно-, дво – и три-класа конфигурација.

На безбедност и удобност на патниците секогаш доаѓаат во прв план. На Airbus A350 900 е дизајниран дури и простор за складирање за рачен багаж над седиштето. Зголемена простор на багажниот и лесен пристап ќе заштедите многу нерви за време на долг лет. Исто така достапни се седишта во економска класа, со ширина од колку што е 18 инчи со изгледот на 9 по ред поради големи пресек на кабината, а се состојат од 5.61 m, исто Така, ги внесува многу технолошки решенија за клиенти погодност економија, кои претходно беа достапни само во првиот и бизнис класа. Голем панорамски Windows направи атрактивни места во близина на Windows, каде што погледот од височини не нема да е здодевно за време на летот.

Читайте также:  {:mk}Продажба на авиони - Bombardier Предизвикувач 850. 2008 Предизвикувач 850 е бизнис авион на VIP класа

Компаративна леснотија на Airbus A350-900 да се постигне со користење на 53% композитни материјали во трупот позлата, како и лесни алуминиумски легури, јаглерод влакна за засилување на пластика и титаниум. Во резултат на тоа, полетување тежина на лагер е ограничен од страна на означи 268 тони. Со оглед на големиот капацитет и големина, може да се организира корпоративни Чартер летови за долги растојанија. Економична потрошувачка на гориво и намалени трошоци за одржување се направи Airbus A350-900 атрактивна понуда на пазарот на модерната авијација.

DALNEMAGISTRALNYH ПАТНИЧКИ АВИОН AIRBUS A350-900
ДИМЕНЗИИ (НАДВОРЕШЕН):
Должина 66.8 m
Wingspan 64.75 m
Висина 17.05 m
Големината на кабината:
Ширина 5.61 m
Должина 51.94 m
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ:
Патници Да 420
Опсег 14 350 км
Максимална брзина 945 km/h
На таванот 13 100 m
На полетување од далечина 2 830 m
Читайте также:  {:mk}ПРОДАЖБА на ВОЗДУХОПЛОВ – од GULFSTREAM G150. НОВИ GULFSTREAM G150.

 

Компанијата ICCJET , нуди нов и preowned авиони AIRBUS A350-900:

Спецификација AIRBUS A350-900:

АВИОНОТ AIRBUS A350-900
Тип: DALNEMAGISTRALNYH ПАТНИЧКИ АВИОН
Производителот: AIRBUS
Година: на барање
Сериски број: на барање
Матичен број: на барање
Цена: на барање
Број на патници: 1 – класа – 420
2 – класа – 366
3 – класа 314
Мотори: 2 x RR ТРЕНТ XWB / 337 kN Удар опсег
Тежина: Mmo: M0.89
Max. полетување тежина: 268.0 т
Max. слетување тежина: 205.0 т
Max. тежина без гориво: 192.0 т
Гориво капацитет: 138 000 l