{:mk}КОМЕРЦИЈАЛНИ АВИОНИ: ПРОДАЖБА на АВИОНИ AIRBUS A330 / AIRBUS A330-300. ПРОДАЖБА на НОВИ И користени AIRBUS A330-300.

{:mk}

На Airbus A330-300

На убедливо линии на наследник на добри традиции меѓу Intercontinental облоги се направи, барем, да се замрзне во изненадување за да се покрие очите вистински одлична скала модел Airbus A330-300 со должина од речиси 64 метри. Продажба на авиони кои служат закажана за патнички и Чартер летови на долги дестинации должи на многу програмери на Airbus S. A. S. кои се осмелуваат да ги менувате A330-200 да се создаде гигант близнак мотор Airbus A330-300. Новиот модел не е само издолжени од 4,6 метри. на Airbus A330-300 кабината може да вклучуваат 42 патник повеќе, и шемата Airbus A330-300 ви овозможува да изберете меѓу 295 места во три-класа (економија/бизнис/прв) или 335 во два класа конфигурација (економија/бизнис). Границата на носивост за Airbus A330-300 е поставена на околу 45 900 кг. Максимална полетување тежина на авионот е 230 тони. Во исто крстарење брзина достигнува 937 км/ч и, доколку е потребно, Airbus A330-300 развива и 990 км/h брзина на летање бара жртвување спектар, но на победа време на секундарниот правци.

Колку далеку може да лета на Airbus A330-300 со оглед на нејзината големина и сопствена тежина? Инсталирање на најмоќните мотори од Прат & Витни PW4000 удар на 30800 килограми или Ролс-Ројс RB211-524L Трент 700 (772) со удар од околу 300 kgf 32, кои дојдоа да го замени turbofan General Electric CF6-80Е1 со удар од 32 700 килограми, им овозможува тоа да се направи летови на растојание до 11 300 км со полно оптоварување и без гориво на патот. Оваа “спектар” не е изненадувачки за Airbus A330-300 – овој модел има стане достоен претставник на познатиот семејството на патнички авиони за transcontinental патување A330/340. Максимална височина за Airbus A330-300 е 12 500 метри, а должината на пистата нема да биде помала од 2500 m за полетување и 1750 за садење.

Читайте также:  {:mk}ПРОДАЖБА НА АВИОНИ – BOMBARDIER ПРЕДИЗВИКУВАЧ 850 (ПРЕДИЗВИКУВАЧ 850).

Подготовките за летови со времетраење од 10-12 часа ќе бара патници обука. Повеќе искусни патници се заинтересирани за Airbus A330 300 кабината, која може да се процени на одредена конфигурација на лагер. Неколку часа, дури и во повеќето удобно стол може да гуми од кој било човек. Затоа, изборот на повеќето удобно места од каприц, но пожелно состојба. Извонреден модели Airbus A330-300 шема на собата остатокот од екипажот со 7 кревети, во непосредна близина на пилотската кабина. Ова е важно за остатокот од стјуардесите, што значи дека високиот квалитет на услуга на клиентите на авиокомпанијата, без оглед на бројот на патнички седишта во кабината.

Читайте также:  {:mk}ПРОДАЖБА на AIRBUS A330-200 – ICC АВИОН. ПРОДАЖБА на НОВИ И користени употреба за AIRBUS A330-200.

Ажурирани регионални Airbus A330-300 објавен од страна Airbus Corporation во 2013 година, ќе биде оптимизиран да се служат домашни маршрути со голем сообраќај и густината на население. Оваа варијанта може да се носат за 440 патници, ставање на сите во економска класа со стандардни 18-инчен столици. Заштедата во овој случај се постигнува со обезбедување на оперативна тежина и на правото за избор на авионски рути за превоз на патници.

Продажба модел авиони Airbus A330-300 ќе бидат од интерес за еден од главните авио дека може да обезбеди летови поврзување на следниве град парови: Лондон-Токио, Франкфурт-Кејп таун, Пекинг-Мелбурн, Пекинг-Сан Франциско, Куала Лумпур, Париз, Лос Анџелес-Даблин.

DALNEMAGISTRALNYH ПАТНИЧКИ АВИОН На AIRBUS A330-300
ДИМЕНЗИИ (НАДВОРЕШЕН):
Должина 63.69 m
Wingspan 60.30 m
Висина 16.83 m
Големината на кабината:
Ширина 5.28 m
Должина 45.00 m
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ:
Патници До 440
Опсег 11 300 км
Максимална брзина 870 km/h
На таванот 12 500 m
На полетување од далечина 2 500 м
Читайте также:  {:mk}КОМЕРЦИЈАЛНА АВИЈАЦИЈА: ПРОДАЖБА на AIRBUS A350 / AIRBUS A350-900. ПРОДАЖБА на НОВИ И користени AIRBUS A350-900.

 

Компанијата ICCJET , нуди нов и preowned авиони AIRBUS A330-300:

Спецификација AIRBUS A330-300:

АВИОНОТ На AIRBUS A330-300
Тип: DALNEMAGISTRALNYH ПАТНИЧКИ АВИОН
Производителот: AIRBUS
Година: 2012 / 2013 + на барање
Сериски број: на барање
Матичен број: на барање
Цена: на барање
Број на патници: 1 – Економија / бизнис: 300 (2 класа)
2 – Економија: 440
Мотори: 2 x PW4000 / GE CF6-80E1 / RR Трент 700 / Влезната низа 303 да 320 kN
Тежина:

Mmo: M0.86
Max. полетување тежина: 230.0 (242.0) тони
Max. слетување тежина: 185.0 (187.0) т
Max. тежина без гориво: 173.0 (175.0) т
Гориво капацитет: 97 530 l