{:mk}КОМЕРЦИЈАЛНИ АВИОНИ: ПРОДАЖБА на АВИОНИ AIRBUS A340 / AIRBUS A340-300. ПРОДАЖБА на НОВИ И користени AIRBUS A340-300.

{:mk}

Airbus A340-300

Француски домот Airbus Industrie A340-300 копии од неговиот брат A330-300 од надворешни параметри и е подобрена верзија на A340-200. Сепак, најинтересно е дека тоа што е моќен брод, способни за извршување на патникот и Чартер летови, опремен со четири turbojet мотори од General Electric CFM56-5C удар за 15 422 килограми. На Airbus A340-300 може да се пофали корисни оптоварување на 41,000 кг или да се приспособат 295 патниците во кабината, со економија, бизнис и првата класа.

Максимална полетување тежина на Airbus A340 300 е 275 тони, додека на лагер е во можност да се направи нон-стоп лет на растојание од 520 километри до 13 Развојот на овој модел е наменета за задоволување на потребите во комерцијална авијација дека го поддржува долги патеки. И продажба на авиони Airbus A340-300 целосно во согласност со барањата на нон-стоп летови c 300 патници на Одборот на системот на точка-до-точка, не hub-and-spoke. Разликата помеѓу овие системи е тоа што во првиот случај на летање се спроведува од потеклото и дестинацијата на директна. Во вториот случај лет пристигнува во центар за поврзување на пат. Во овој аеродром, многу поврзување летови и висока густина на патнички сообраќај. Но недостатоци е во зависност од временските услови на еден од правците и задоцнување на еден лет предизвикува доцнење зависни правци. Во прилог на способноста за вршење на летови точка-до-точка, Airbus A340-300 самоуверено се служи во висока фреквенција маршрути со висок патникот количини на намалување на трошоците. Тоа е ценет од страна на многу меѓународни авиокомпании, кои се заинтересирани за продажба на Airbus A340-300 како водечки лидер меѓу главните носители. Со оглед на економична потрошувачка на гориво од овој модел, на Airbus A340-300 побарувачка на среден населените градови, каде што таа им нуди на среден и на долг правци, поради неговата економска ефикасност. Во својата класа Airbus A340-300 е најекономичен патникот лагер, кој дава 5% заштеда на гориво во споредба со конкурентите.

Читайте также:  {:mk}ПРОДАЖБА НА АВИОНИ - CESSNA ЦИТАТ СУВЕРЕНА / ЦИТАТ СУВЕРЕНА / ЦИТАТ СУВЕРЕНА + . CESSNA ЦИТАТ СУВЕРЕНА постави за извршување нон-стоп Intercontinental летови со максимална удобност и високо ниво на безбедност.

На Airbus A340-300 потреби без правила на ETOPS (Продолжен опсег Близнак мотор Оперативни Стандарди на Изведба) со кои се регулира изградбата на маршрутата на летот, така што авионот секогаш беа на растојание за време на летот на првиот аеродром во случај на неуспех на еден од моторите. 4 моторот ќе ви овозможи да се оди подалеку од овие конвенции, без штета за безбедноста на летовите. Да го стави едноставно, тренинг за летот на Airbus A340-300 не се многу време, што значи дека може да им служи на итна Чартер летови за целиот корпорации.

Безбедноста предвидени одличен потенцијал “топла и висока”, која им овозможува на Airbus A340-300 за користење на аеродромите во голема надморска височина или во топла земји. Висината и надоместокот за топол воздух се намалува густината на воздухот за животната средина, намалување на авиони перформанси, па дури и предизвикува итни мотор неуспех. Таванот на летот на Airbus A340-300 е 11 800 метри на крстарење брзина на 937 km/h или со максимално забрзување до 976 година km/h.

Читайте также:  {:mk}ПРОДАЖБА на AIRBUS A380 – ICC АВИОН. ПРОДАЖБА на НОВИ И користени за употреба за AIRBUS A380.

Во Airbus A340 300 кабината за lowcost обезбедува три редови на три седишта со широчина на 16.7 инчи. Стандард економија е претставена со три реда седишта се 18.1 инчи широка, 2 страна на Windows и 4 во средниот ред. Премиум економска класа – три реда на 20-инчен седишта со вграден места во центар и со двојно страни. Област бизнис класа нуди повеќе удобни седишта со backrest ширина 22 инчи, со две седишта во три реда поделени со два ходниците. Прва класа е многу удобно armchairs 27 инчи широка, погоден за релаксација. Тука само 4 столици во хоризонтална ред. Сакаат приватност може да се земе седиште поблиску до прозорец – нема бучни соседи и многу простор да се шири надвор од седиштето за спиење. A340-300 може да се пофали еден од quietest салони и голем избор на ентериер дизајн на посебен проект, како и дополнителни товар преграда под главната палуба со голем отворот за влегување 18 LD3 контејнери.

Читайте также:  {:mk}ПРОДАЖБА НА АВИОНИ – BOMBARDIER ПРЕДИЗВИКУВАЧ 605 (ПРЕДИЗВИКУВАЧ 605). 2011 BOMBARDIER ПРЕДИЗВИКУВАЧ 605.
DALNEMAGISTRALNYH ПАТНИЧКИ АВИОН AIRBUS A340-300
ДИМЕНЗИИ (НАДВОРЕШЕН):
Должина 63.69 m
Wingspan 60.30 m
Висина 16.91 m
Големината на кабината:
Ширина 5.28 m
Должина 50.35 m
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ:
Патници До 440
Опсег 13 700 км
Максимална брзина 890 km/h
На таванот 12 500 m
На полетување од далечина 3 000 m

 

Компанијата ICCJET , нуди нов и preowned авиони AIRBUS A340-300:

Спецификација AIRBUS A340-300:

АВИОНОТ AIRBUS A340-300
Тип: DALNEMAGISTRALNYH ПАТНИЧКИ АВИОН
Производителот: AIRBUS
Година: на барање
Сериски број: на барање
Матичен број: на барање
Цена: на барање
Број на патници: 1 – Економија / бизнис: 300 (2 класа)
2 – Економија: 440
Мотори: 2 x CFM56-5C4/P / 151 kN Удар опсег
Тежина:

Mmo: M0.86
Max. полетување тежина: 275.0 (276.5) т
Max. слетување тежина: 190.0 (192.0) т
Max. тежина без гориво: 180.0 (183.0) т
Гориво капацитет: 140 640 (147 850) l