{:mk}КОМЕРЦИЈАЛНИ АВИОНИ: ПРОДАЖБА на АВИОНИ AIRBUS A340 / AIRBUS A340-500. ПРОДАЖБА на НОВИ И користени AIRBUS A340-500.

{:mk}

Airbus A340-500

На Airbus A340-500 е варијанта на Airbus A340, која може да послужи најдалеку растојание меѓу сите A330/340. Продажба на авиони секогаш зависи од нејзината сигурност, капацитет и комфорот на кабината. Во овој поглед, Airbus 340-500 може да се нарече вториот лидер во оваа класа. Технички карактеристики на моделот надмина сите очекувања на пазарот: на лагер е во состојба да лета без сопирање на речиси секоја точка на земјината топка, со право игнорирањето на правилата на ETOPS. По 4 turbofan мотор Ролс-Ројс Трент гледате е околу 553 обезбеди влечење во 24 040 килограми и секој е во можност да се повлече лагер до најблискиот аеродром, дури и во случај на несреќа еден од моторите.

Големината на авиони тоа е невозможно да се замисли, ако не се види со свој очи. Должината на авионот е 67,93 m, и wingspan 63,45 m, на висина од 17.28 м. Совршен аеродинамичен линии на трупот на авионот и моќни диск единица на Airbus 340-500 овозможи да се постигне максимална брзина од 970 km/h и одржување на крстарење 936 km/h. во овие бројки, авиони лесно да се носи на летот од Сингапур во Њујорк, трошење 18 часови на на лет. Огромен трупот на Airbus A340-500 ти овозможува да поставите тенкови капацитет 215 260 литри гориво. Со резерва на авион во три-класа конфигурација зема на Одборот 313 патници за летовите до 16 670 километри. Дизајнот на ентериер започнува од барањата за да се обезбеди патник со максимален простор и за да се обезбеди удобно сместување. Моќен внатрешни работи лагер е еден од quietest во оваа класа.

Читайте также:  {:mk}ПРОДАЖБА НА АВИОН – НА HAWKER 850XP.

Компетативни предности на Airbus A340 500 е нејзината способност да се поврзете на парови на градови во радиус од 16 670 км под полно оптоварување во стандардна два класа конфигурација, дизајнирани да се приспособат на 282 патници. Сепак, вие не може да се потцени авијација Airbus: четири-мотор Airbus A340 500 без проблеми служи Чартер летовите се ниско-цена со сместување за 375 патници за службените потреби и туризам, целосно ocupa инвестиции преку приходите и ефикасност.

На Airbus A340-500 е совршен авиони за нон-стоп летови низ светот. Кабината Airbus A340 500 има висока удобност благодарение на широката трупот дијаметар на 5.64 m, и можноста за изгледот на патничкиот дел на дискреција на авиокомпанијата. Должината на патничкиот простор е 53,56 м. три-класа конфигурација Airbus 340-500 подразбира постоењето на првата класа, бизнисот и економијата, кои се во ширина на столици и организацијата за внатрешни работи идентични модели Airbus A340-300. Премин помеѓу седишта во економска класа дава можност за прошетка низ кабината во текот на патувањето, да се водат нивните нозе, не ја допира други патници. Во задниот дел на секое седиште во економијата има дисплеј за прикажување на медиумите, исто така, имаат способност да recline седиштето за спиење или релаксирачки.

Читайте также:  {:mk}КОМЕРЦИЈАЛНИ АВИОНИ: ПРОДАЖБА НА АВИОНИ БОИНГ 777 / БОИНГ 777-9X. ПРОДАЖБА НА НОВИ И КОРИСТЕНИ БОИНГ 777-9X.

Главниот конкурент на Airbus модели A340-500 Боинг 777-200 беше на издржување на растојанија до 17 километри. 370 Одговор на програмерите беше Airbus A340-500 HGW (опсег 17 000 км) и повисоки полетување тежина. Модел не бил толку успешен како и неговиот претходник, па беше прекината. Сепак, Airbus A340-500 се покажа како достоен за титулата предводник. Некои уникатни карактеристики на овој патнички авион го прави атрактивен кандидат за услугите на ВИП-летови супер-голем опсег.

DALNEMAGISTRALNYH ПАТНИЧКИ АВИОН AIRBUS A340-500
ДИМЕНЗИИ (НАДВОРЕШЕН):
Должина 67.93 m
Wingspan 63.45 m
Висина 17.28 m
Големината на кабината:
Ширина 5.28 m
Должина 53.56 m
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ:
Патници Да 375
Опсег 16 670 км
Максимална брзина 925 km/h
На таванот 12 600 m
На полетување од далечина 3 050 m
Читайте также:  {:mk}ПРОДАЖБА на ВОЗДУХОПЛОВ – од GULFSTREAM G280. НОВИОТ GULFSTREAM G280.

 

Компанијата ICCJET , нуди нов и preowned авиони AIRBUS A340-500:

Спецификација AIRBUS A340-500:

АВИОНОТ AIRBUS A340-500
Тип: DALNEMAGISTRALNYH ПАТНИЧКИ АВИОН
Производителот: AIRBUS
Година: на барање
Сериски број: на барање
Матичен број: на барање
Цена: на барање
Број на патници: 1 – Економија / бизнис: 282 (2 класа)
2 – Економија: 375
Мотори: 2 x RR ТРЕНТ 500 / Влезната низа 235 (249) kN
Тежина: Mmo: M0.86
Max. полетување тежина: 372.0 (380.0) т
Max. слетување тежина: 243.0 (246.0) т
Max. тежина без гориво: 230.0 (232.0) т
Гориво капацитет: 215 260 (222 850) литри