{:mk}ПРОДАЖБА на AIRBUS A380 – ICC АВИОН. ПРОДАЖБА на НОВИ И користени за употреба за AIRBUS A380.

{:mk}

Небесните гигант Airbus A380

Десет-годишниот развој на компанијата “Airbus С. А. С.” заврши со ослободување од двојно-украси Airbus A380, кој го надмина својот ривал Боинг 747, но не стигнат до апсолутен рекорд на комерцијални функционирање на е-225 “Mriya”. Продажбата на Airbus A380 е дизајниран за големи меѓународни летови клиенти. Чартер летови за овој гигант се да направите е едноставно неразумно. Една редовна закажаното од Франкфурт во Токио и назад во прва класа ќе чини околу 10 000 евра. Сепак, удобноста часови на на лет ќе биде на ниво на Чартер летовите на бизнис авион.

Како и многу transcontinental Чартер летови, летови на Airbus A380 трае повеќе од 10 часа. На Airbus 380 обезбедува опрема за три класи: првата, бизнис и економија. Вториот дек е одделени од првите две скали на почетокот и на крајот на патникот прегради. На првиот кат има три зони во економска класа. Седиште е помалку удобно отколку во истиот Airbus A320: ostautsya сите движења за предните и задните седишта на патниците, сепак, овој впечаток е субјективен. Патниците може да се користат 9-инчен екран за да видите информации за лет, или изберете забава медиуми.

Читайте также:  {:mk}ПРОДАЖБА НА АВИОН – НА CESSNA ЦИТАТ СУВЕРЕНА (ЦИТАТ СУВЕРЕНА).

Бизнис класа во Airbus A380 претставува малку повеќе великодушни седишта (од 67 до 52 см) за речиси рекордни за оваа класа на авиони број 98. Растојанието помеѓу места се зголеми од 79 до 152 см, во споредба со економска класа. На стол може да се земе речиси хоризонтална положба, веднаш до секој еден штекер, USB порт и лични светлина.

На првата класа салон за сите авиокомпании – вистинска гордост. На Airbus A380 има 8 седишта, со ширина од 80 см, ВИП, удобноста на летот кој е споредлив со Чартер летови. Секое седиште се конвертира во хоризонтална положба, опремени со 17-инчен монитор, и далечна од други на 213 см – личен простор во прва класа Airbus A380 е навистина импресивен. Секој патник од прва класа добива во време на летови за лична употреба, лична чување плакарот.

Три класи може да биде исполнет за да капацитет, поставување на дното 420. Максимална вчитување три-класа Airbus A380 со 526 патници. Продажбата на една класа конфигурација на авиони ќе им овозможи на патниците од 853 патници во Авионот. Неспорниот предност и да се нагласи развојот на Airbus 380 е ниска потрошувачка на гориво. Секој патник и, во просек, околу 3 литри гориво на секои 100 km. Максималниот опсег на летови 73-метар убав Airbus A380 е 15,200 километри. Трупот изгледа малку срамнети со земја латерално, а висината е 24 метри.

Читайте также:  {:mk}Продажба на Embraer Наследство 600, Embraer Наследство 600 за продажба, Авион

На wingspan е навистина импресивен – речиси 80 метри распоредени на парови на четири мотори на 311 kN секој. Во зависност од измена, можни варијанти на електраната Airbus A380: EngineAlliance GP7270 (A380-871), EngineAlliance GP7272(A380-862), Ролс-RoyceTrent 970 (A380-841,842), Ролс-RoyceTrent 970B (A380-841,842), Ролс-RoyceTrent 972 (A380-842) или Ролни-RoyceTrent 972B (A380-842). Крстарење брзина со ова поставување се чува во рок од 900 km/h, а максималната брзина е 1 020 km/h во 13 m надморска височина. 115 Леснотијата и брзината на авионот произлегува од употреба на композитни материјали и карбонски влакна во трупот на кожата.

Пилотската кабина се разликува малку од A330 и 320 серија – сите на иста тастатура и од страна на џојстикот. Ништо излишно и оттргнува вниманието на двајца пилоти во пилотската кабина. 9 меѓу две прикажува покаже моменталната навигација податоци, две клучни податоци за статусот на летот, на уште два следење на работата на четири мотори, и еден следи целиот систем на авионот. Останатите два се следи мултифункционален. Леснотијата на управување во голема мера ја намалува цената на обуката членови на екипажот, а со тоа ја прави работата transcontinental Airbus A380 профитабилна за авиопревозниците.

Читайте также:  {:mk}КОМЕРЦИЈАЛНА АВИЈАЦИЈА: ПРОДАЖБА на AIRBUS A350 / AIRBUS A350-800. ПРОДАЖБА на НОВИ И користени AIRBUS A350-800.
АВИОНОТ AIRBUS A380
ДИМЕНЗИИ (НАДВОРЕШЕН):
Должина 72.70 m
Wingspan 79.80 m
Висина 24.10 m
Големината на кабината:
Висина 2.41 m
Ширина 5.92-6.58 m
Должина 50.68 m
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ:
Патници 525-853
Опсег 15 700 км
Максимална брзина 945 km/h
На таванот 13 100 m
Valutazione 2 050 m

 

Компанијата ICCJET нуди да се продаде авиони AIRBUS A380:

Спецификации

АВИОНОТ AIRBUS A380
Тип: Комерцијални Патнички Авион
Производителот: AIRBUS
Година: на барање
Сериски број: на барање
Матичен број: на барање
Цена: на барање

Број на патници:

525-853
Мотори: Ролс-Ројс / Моторот Алијансата Трент 900 / GP7200
Тежина:

Максимална
полетување тежина: 560 000
кг.

Максимална
тежината на авионот без гориво, 361 000
кг.

Максимална
слетување тежина: 386 000
кг.