{:mk}ПРОДАЖБА НА КОРПОРАТИВНИ АВИОНИ AIRBUS: ACJ318, ACJ319, ACJ320, ACJ321, ACJ330, ACJ340, ACJ350, ACJ380. ПРОДАЖБА НА НОВИ И КОРИСТЕНИ КОРПОРАТИВНИ АВИОНИ И AIRBUS ACJ.

{:mk}

Airbus ACJ е најкомплетниот и сеопфатен линија на корпоративни авиони во светот пазар, кој не се плаши од конкурентите. Дури и на секундарниот пазар продажба на Airbus авиони е многу популарна. Осум бизнис авион на супериорна удобност и ултра модерна техничка опрема имаат три вида на конфигурациите на внатрешни работи за услуга за било какви потреби на своите клиенти. Четири тесен-тело измена Airbus ACJ318, Airbus ACJ319, Airbus ACJ320 и Airbus ACJ321 номинално се наоѓа како ќе се зголеми должината на салонот со истиот параметрите висина и ширина. Секој на авиони се дизајнирани за специфични потреби и да се грижиме за ВИП, приватни и корпоративни клиенти.

На Airbus ACJ318 во ВИП-модификација може удобно да се сместат 8 патници и е погодна за Чартер-летови во радиус од 7 800 километри за државни службеници или други важни лица. Малку жртвување на слободен простор и задржување на функционалноста и ергономијата, можете да редизајн на внатрешни работи да се приспособат на 18 луѓе. Во овој случај, опсегот ACJ318 ќе се намали за 7 500 км, на Airbus ACJ318 е најкраткиот меѓу претставниците на оваа серија и можат да понудат целосно опремен простор на патничкиот простор должина 21,62 м, висина 2.25 м и ширина од 3.7 метри висина на кабината во Airbus ACJ318, ACJ319, ACJ320 и ACJ321 е најголем во својата класа, надминување дури и Боинг BBJ.

Повеќе трупот на авионот има Airbus ACJ319, која често се користи за службените потреби и летови на владини делегации. На ACJ319 кабината има должина од 24,01 метри (само 3 метри подолга од ACJ318 кабина), но може да им нареди на внатрешни работи за удобно сместување на 8 лица на VIP ниво или од 18 години патници со мало намалување на степенот на удобност. Растојание летови ACJ319 е ограничена на радиус од 11 километри 100 во ВИП-конфигурација.

На трето место по големина и капацитет во оваа линија е Airbus ACJ320. Овој бизнис авион има мал опсег пат, во близина на Airbus ACJ318, – 9 170 km со 8 патници во Авионот или 7 800 км со 30 патници. Разликата лежи во должината на кабината (пресметковниот период преку 27.74 м) и моќ на растенијата капацитет е еднаков на Airbus ACJ319. И двата модели се опремени со два turbofan мотори CFM Меѓународниот во измена CFM56-5B4/3 и CFM56-5B7/3, односно со еден удар 98-120 kN секој.

Читайте также:  {:mk}Продажба - Bombardier Learjet 60 XR. 2012 Learjet 60 XR бизнис авиони.

Повеќето тешки во оваа серија бизнис џет Airbus ACJ321 во ВИП конфигурација има Седишта за сместување на 19 патници. На ACJ321 кабината должина 34,67 м е поделен на два дневна области со комфорни двокреветни места разделени од маса, и две софи. Кога планирате наменета за корпоративниот лет во Airbus ACJ321 карактеристики удобен простор за 50 луѓе. Во овој случај, лет растојание е 7 780 8 км, наместо на 500 километри во ВИП-верзија.

За сите модели на Airbus ACJ318, ACJ319, ACJ320 и ACJ321 имаат ист таванот на 12,500 м, и максимална брзина Мах 0.82 (875 km/h).

Airbus С. А. С направен обид за развој на повеќето просторен и удобен изложбените салони со избор на погодни опции за да се задоволат потребите на клиентот, а не грешка. Популарната продажба на мал авион од Airbus ACJ318 на елитата двојно-Декер Airbus ACJ380, заслужено го нарекол “летање Палас” (“Летање палас”). Функција на семејството на авиони е речиси два пати големината на салони во споредба со својата конкуренција. Приватни сопственици, корпорации и владини претставници се одлучат за еден од Airbus ACJ, знаејќи дека вие ќе добиете максимална економска корист, слободата на движење во текот на долги растојанија, многу личен простор и удобност. Претпријатието клиенти се одлучат за Airbus ACJ330, Airbus ACJ340, Airbus или Airbus ACJ350 ACJ380. Овие бизнис авиони имаат поголем капацитет за складирање и највисок комфор и адаптибилност на кабината, и совршено прилагодени за Intercontinental летови. Максималната брзина за секоја промена е снимен на Мах 0.89 (945 km/h), на висина од 12 500-13 100 м.

Сите колекција елита широко тело авиони, развиени врз основа на патнички облоги, на услуга нон-стоп Чартер летови за приватни поединци, владини претставници, големи бизнисмени и претприемачи, како и корпорации и странски делегации. Airbus ACJ понуди совршен баланс помеѓу цената и времето поминато во однос на брзината на движење директно до дестинацијата во повеќето удобно услови. Кабината на секој авион ACJ330, ACJ340, ACJ350 и ACJ380 ги обезбедува сите услови, не само за физички одмор во вашиот широк лулка седиште со прилагодливи позиција, но за работа документи, ручек или mediaresults. Речиси секој од измените е одлична инвестиција, долго се одржува нивната комерцијална вредност.

Салон за внатрешни работи, корпоративниот бизнис авиони, на Airbus ACJ обично се декорирани во беж и браун бои. Смирени бои е корисен нагласува LED флуоресцентни светлина со manual (рачно прилагодување на светлината. Сјајни површини, Прозорци, блескавата метални елементи и вистинска кожа одговара на елитата статус на авиони, кои имаат генерирано база на клиенти од целиот свет. Изгледот на внатрешниот простор зависи од желбите на клиентот, сепак, ќе можат да изберат една од стандардните локации за елементи. За големи семејства и групи на вработени да се направи избор во корист на Airbus ACJ330, Airbus ACJ340, Airbus или Airbus ACJ350 ACJ380. Секој од нив е приспособен за transcontinental летови и наследува сите позитивни карактеристики на авион A320. Сите овие корпоративни авиони се прилагодени на чести летови, а се должи на инсталација на 4 мотори и можноста да се сретнат на планирање сигурност го оценувате на 99.9%.

Читайте также:  {:mk}КОМЕРЦИЈАЛНИ АВИОНИ: ПРОДАЖБА НА АВИОНИ БОИНГ 777 / БОИНГ 777-300ER. ПРОДАЖБА НА НОВИ И КОРИСТЕНИ БОИНГ 777-300ER.

Сите четири се широко тело модели имаат одличен лет карактеристики. Летање спектар во ВИП конфигурација со 25 патници за Airbus ACJ330 е 14 800 км, за Airbus ACJ340 – 18 300 километри за Airbus ACJ350 – 18 600 километри твин-дек Airbus ACJ380 вреди посебни спомене – на лагер создава навистина Кралската удобност за 50 патници, обезбедување на средства за да се задоволат различните потреби за време на долго патување. Простор зони може да обезбеди пауза соба или дневна област, трпезарија, работа простор за канцелариска работа и конференции, кој е лесно да се конвертира во спалната соба. Секој од авионот, доколку е потребно, да се воспостави пространа туш. Стил, удобност и бескомпромисната простор за почитување на личниот простор – сето ова ќе го најдете во луксузен авион од Airbus во поставата ACJ.

КОМПАНИЈАТА ICCJET, НУДИ НОВ И PREOWNED АВИОНИ ACJ318.

СПЕЦИФИКАЦИЈА AIRBUS ACJ318

AIRBUS КОРПОРАТИВНИ АВИОН ACJ318
Патниците во ВИП конфигурација 8
Опсег 7 800 км
На полетување од далечина 1 780 м
Слетување растојание 1 230 м
Максимална брзина М 0.82
На таванот 12 500 m
Мотори CFM56-5B9/3 96 до 106 kN
Должината на кабината 21.62 m
Кабината ширина 3.7 m
Кабината висина 2.25 м
Кабината област 74.20 м2
КОМПАНИЈАТА ICCJET, НУДИ НОВ И PREOWNED АВИОНИ ACJ319.

СПЕЦИФИКАЦИЈА AIRBUS ACJ319

AIRBUS КОРПОРАТИВНИ АВИОН ACJ319
Патниците во ВИП конфигурација 8
Опсег 11 100 км
На полетување од далечина 1 850 m
Слетување растојание 1 360 m
Максимална брзина М 0.82
На таванот 12 500 m
Мотори CFM56-5B7/3 98 120 kN
Должината на кабината 24.01 m
Кабината ширина 3.7 m
Кабината висина 2.25 м
Кабината област 87.70 м2
Читайте также:  {:mk}КОМЕРЦИЈАЛНА АВИЈАЦИЈА: ПРОДАЖБА НА БОИНГ 747 / БОИНГ 747-8. ПРОДАЖБА НА НОВИ И КОРИСТЕНИ БОИНГ 747 / БОИНГ 747-8.
КОМПАНИЈАТА ICCJET, НУДИ НОВ И PREOWNED АВИОНИ ACJ320.

СПЕЦИФИКАЦИЈА AIRBUS ACJ320

AIRBUS КОРПОРАТИВНИ АВИОН ACJ320
Патниците во ВИП конфигурација 8
Опсег 7 800 км
На полетување од далечина 2 100 m
Слетување растојание 1 500 m
Максимална брзина М 0.82
На таванот 12 500 m
Мотори CFM56-5B4/3 98 120 kN
Должината на кабината 27.74 m
Кабината ширина 3.7 m
Кабината висина 2.25 м
Кабината област 96 м2
КОМПАНИЈАТА ICCJET, НУДИ НОВ И PREOWNED АВИОНИ ACJ330.

СПЕЦИФИКАЦИЈА AIRBUS ACJ330

AIRBUS КОРПОРАТИВНИ АВИОН ACJ330
Патниците во ВИП конфигурација 25
Опсег 14 800 км
На полетување од далечина 2 770 m
Слетување растојание 1 730 m
Максимална брзина М 0.86
На таванот 12 500 m
Мотори RR Трент 772B 303 да 316 kN
Должината на кабината 45.47 m
Кабината ширина 5.28 m
Кабината висина 2.41 m
Кабината област М2 215.60
КОМПАНИЈАТА ICCJET, НУДИ НОВ И PREOWNED АВИОНИ ACJ340.

СПЕЦИФИКАЦИЈА AIRBUS ACJ340

AIRBUS КОРПОРАТИВНИ АВИОН ACJ340
Патниците во ВИП конфигурација 25
Опсег 18 300 км
На полетување од далечина 3 180 m
Слетување растојание 1 960 м
Максимална брзина М 0.86
На таванот 12 500 m
Мотори RR Трент гледате е околу 553 235 да 249 kN
Должината на кабината 54 м
Кабината ширина 5.28 m
Кабината висина 2.41 m
Кабината област 258.50 м2
КОМПАНИЈАТА ICCJET, НУДИ НОВ И PREOWNED АВИОНИ ACJ350.

СПЕЦИФИКАЦИЈА AIRBUS ACJ350

AIRBUS КОРПОРАТИВНИ АВИОН ACJ350
Патниците во ВИП конфигурација 25
Опсег 18 600 километри
На полетување од далечина 2 670 м
Слетување растојание 1 860 м
Максимална брзина М 0.89
На таванот 13 100 m
Мотори RR Трент XWB-8 kN 374
Должината на кабината 51.29 m
Кабината ширина 5.63 m
Кабината висина 2.43 m
Кабината област 269.90 м2
КОМПАНИЈАТА ICCJET, НУДИ НОВ И PREOWNED АВИОНИ ACJ380.

СПЕЦИФИКАЦИЈА AIRBUS ACJ380

AIRBUS КОРПОРАТИВНИ АВИОН ACJ380
Патниците во ВИП конфигурација 50
Опсег 17 250 км
На полетување од далечина 2 880 м
Слетување растојание 2 030 m
Максимална брзина М 0.89
На таванот 13 100 m
Мотори RR Трент 970 311 kN
Должината на кабината 44.90 + 43.93 m
Кабината ширина 6.54 + 6.80 m
Кабината висина 2.33 + 2.29 m
Кабината област 305 + 249 м2