{:sq}SHITJA e AEROPLANIT – CESSNA MOTIVACIONIN X / Cessna MOTIVACIONIN X. Besueshmërinë e aeroplanit provuar me dhjetëra mijëra orë fluturimi, e Cessna Motivacionin X rreth e rrotull globit.

{:sq}

Klientët e Kartës kompanitë kanë kohë që janë të njohur me të shpejtë private jet e biznesit të aviacionit Cessna 750 Motivacionin X. Ajo është e besueshme jet biznesit jet, e cila lehtë fiton një shpejtësi maksimale prej 1 156 km/h në një lartësi prej 15 545 m. e Cruising shpejtësinë e një biznesi jet është 991,9 km/h, e Cessna Motivacionin X ka një disavantazh: shpejtësia e fluturimit bën të penduar e të afërt të duhet për të marrë jashtë në shkallë të vendit në destinacion. Trupit të bardhë, me të qetë konturet është e habitshme njëzet metra, wingspan në një lartësi prej gati 6 metra. Motivacionin X, e cila zgjat që nga viti 1996, jo më pak luksoze brenda se jashtë. Charter fluturime mbi distanca deri në 6 350 km janë shumë të popullarizuara në mesin e atyre që janë mësuar me nxitim, por jo të gatshëm për të të japë një jetë të rehatshme.

Shitje avion Cessna Motivacionin: X është e rëndësishme për ata që planifikojnë për të shpejt dhe lehtë të ndërmarrë transcontinental fluturime në kompani për 12 njerëz. Ndonjëherë të shpeshta Charter fluturime për kompani të jetë më e shtrenjtë se blerja apo dhënies me qira të një korporate avion Cessna 750 Motivacionin X për një kohë të gjatë. Tani më pak se 6 orë për të shkuar nga Dubai për të Londrës, që andej për në new York, nga Boston për në San Francisko, dhe nga Miami biznesit në aktiv Seattle, qyteti më i madh në Veri-Perëndim të Shteteve.

Читайте также:  {:sq}SHITJA E AEROPLANIT – BOMBARDIER SFIDANT 850 (SFIDANT 850).

Besueshmëria e aeroplanit provuar me dhjetëra mijëra orë fluturimi, e Cessna Motivacionin X rreth e rrotull globit. Sigurinë e udhëtarëve, të siguruara nga avioni elektronike nga të mirë-njohur Honeywell Primus 2000. Dy pilotët të marrë informacion në lidhje me statusin e fluturimit përmes 5 tregon. Nuk është një të plotë tregues të çdo anëtar i ekuipazhit, Qendrore tregues Motor Tregues dhe Ekuipazhit të Njoftimit të Sistemit dhe treguesit e të dhënave të drejtpërdrejtë fluturimi. Teknologjike tipar është devijim i krahët prapa në 37 gradë, është dukshëm më i madh se këndi i normale të biznesit aeroplanëve të klasës së mesme. Dy të fuqishme AE 3007C turbofan motorët me një venin e kN 28,66 punojnë në mënyrë ekonomikisht që përmbajtja e këtij luksoze dhe të shpejtë-paced Cessna 750 Motivacionin X kosto dukshëm më e lirë homologët.

Kabinë e Cessna Motivacionin X është projektuar për strehim të rehatshme 8 persona. Katër çifte të karrigeve janë përballë njëra-tjetrës dhe të ndara nga një kanate tabela. Në varësi të brendshme të Motivacionin X, organizimi i një sallon zonë me trefishin e mandateve për 12 pasagjerë, që nuk e heq nga teknologjike përsosmërinë e funksionalitetin e pasagjerëve kupeja dhe ofron një mundësi për t’u çlodhur, ndjenja në dhomë të gjallë. Soundproofing e kabinës ju lejon të komunikoni pa ngritur zërin e tij, dhe zhurma e fuqishme jet motorët duket të jetë pak më e fortë gjëmim motor në kabinën e rregullt të makinave. Në kokë pjesë të avionit Cessna Motivacionin X me një Minibar, një bisht seksion është i caktuar për Bagazhin kabinë.

Читайте также:  {:sq}SHITJA E AEROPLANIT – E CESSNA MOTIVACIONIN GJATËSI / MOTIVACIONIN GJATËSI. CESSNA MOTIVACIONIN GJATËSI - varg të gjatë fluturimeve, ndikim të lartë dhe kosto të ulët të funksionimit.
Avioni: CESSNA MOTIVACIONIN MOTIVACIONIN: X
DIMENSIONET (TË JASHTËM):
Gjatësia: 73.7 ft 22.43 m
Wingspan: 69.2 ft 21.09 m
Lartësia: 19.3 ft 5.68 m
MADHËSIA E KABINËS:
Lartësia: 68 ft 1.73 m
Gjerësia: 66 ft 1.68 m
Gjatë: 25.2 ft 7.67 m
TË DHËNA TË PËRGJITHSHME:
Pasagjerët: Deri në 9
Varg: 3 242 NM 6 004 km
Shpejtësi maksimale: 527 ktas 976 km/h
Shërbimi tavan: 51 000 ft 15 545 m
Fluturim në distancë: 5 280 ft 1 609 m

 

Kompania ICCJET, ofron të reja dhe preowned CESSNA MOTIVACIONIN: X:

Specifikimet

Avioni: CESSNA MOTIVACIONIN: X
Lloji: Super Mid-size Avionëve
Prodhuesi: Cessna Aeroplan Të Kompanisë
Numri Serial: në bazë të kërkesës
Numri i regjistrimit: në bazë të kërkesës
Viti: në bazë të kërkesës
Çmimi: në bazë të kërkesës
Numri i udhëtarëve: 9
Motorët: 2 x Rrotullon-Royce AE3007C2
Avionics:

CESSNA MOTIVACIONIN X përfshijnë:

 • aerobatic tregon;
 • teknologjia e artificiale vizion.
 • prekje të panelit të kontrollit;
 • sistemi automatik të kontrollit të fluturimit;
 • sistemi qëndrimi dhe po shkon referencë e sistemit;
 • integruar avionics;
 • Rangefinder;
 • në Bord të drejtimit të sistemit;
 • moti radar;
 • ndeshje kjo e fundit është tërësisht e II;
 • sistemi i paralajmërimit të rrezikshme qasje në tokë;
 • aeroplan të pandehurit me aftësinë për të lidhur me ne ADS-B Nga;
 • backup pajisjet;
 • Radar altimeter;
 • alarmi i regjistruesit të zërit;
 • emergjente vend transmetues;
 • faji sistemit të zbulimit në mirëmbajtjen e procesit;
 • të detajuar të pajisjeve.
Pesha:

Operative bazë pesha: 16 738 kg.
Maksimale pesha e karburantit: 5 865 kg.
Maksimale ulje e peshës: 14 515 kg.
Maksimale fluturim pesha: 16 601 kg.
Maksimale pesha e aeroplanit pa karburant: 11 330 kg.